Bebeğim için hangi ek gıda uygundur ve ne zaman başlamalıyım?

Bebeğinizin ilk dört ile altıncı ayında anne sütü ve/veya bebek formülleri bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sunacaktır. Ek gıdaların, piyasaya sunulmasıyla ilgili olarak, günümüzdeki bilimsel bulgular, artan alerjik riskler olmaksızın çocuklar için aynı önerileri vermektedir.

Çocuğunuzun gelişimine göre hareket ediniz ve en erken 4'üncü ay bitiminde ve en geç 6'ncı ay tamamlanmadan ek gıdaları kullanmaya başlayınız. Daha fazla bilgi için doktorunuzla görüşünüz. Ek gıdalara daha geç başlanılması durumunda alerjiden daha iyi korunma elde edilmez.

Özellikle belirli alerji riskleri bulunan çocuklarda ek gıdaların adım adım verilmesi uygundur. "Düşük alerjenli" etiketimizi taşıyan HiPP ürünleri daha uygundur. Bu basit bileşimli ürünlerle bebeğiniz için beslenme planını adım adım çok kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı, kolay sindirilebilen ve besleyici

Basit bileşimli ürünlerle başlayın. "Organik Havuç Püresi"gibi çok az içerik barındırırlar ve menü adım adım genişletilir (bkz.:Bebeğimi ek gıdaya nasıl alıştıracağım?). Bu sayede bebeğiniz yeni besinlere tek tek alışmak için yeterli zamana sahip olacaktır ve siz de hangi besinlerin soruna neden olduğunu ve hangilerinin olmadığını belirleyebilirsiniz.