Claus Hipp ile Röportaj

Organik kalitede süt formülü

HiPP denince akla ilk gelen bebek maması kavanozlarıdır. Ne zamandan beri HiPP süt formülü mevcut?

Claus Hipp: Çoğu kişi bizim 66 yıldan uzun bir süredir süt formülü ürettiğimizi bilmiyor. 18 yıldan uzun bir süredir organik kalitede süt formülü sunmaktayız. Ve elbette anneler, organik bebek maması kavanozlarında alışkın oldukları gibi burada da üretimde aynı özeni bekleyebilirler.

Neden organik süt kullanıyorsunuz?

Claus Hipp: Bebek sütünde en önemli içeriğin süt olması nedeniyle, sütün nereden geldiği ve ineklerin nasıl beslendikleri bizim için önemli bir durumdur. Süt ineklerimiz türlerine uygun şartlarda tutuluyor ve kendi çiftliklerinden gelen çim, ot ve tahıllar üzerinde otluyorlar. Besin zincirindeki genetik olarak değiştirilmiş gıdalar genelde organik çiftliklerde kullanılmaz.
Organik kalite yalnızca bizim ürünlerimiz için iyi olmakla kalmıyor – kimyasal spreyler kullanmayarak – çocuklarımızın büyüyeceği çevrenin korunmasına da katkıda bulunuyor.

HiPP neden süt için de organik kaliteye karar verdi?

Claus Hipp: Bebeklere odaklanmak büyük bir sorumluluktur. 56 yıllık organik geleneğimize uygun olarak süt formülünde sıkı kontrollerden geçen organik sütü kullanmaya karar verdik. Elbette bu normal sütten çok daha pahalı bir seçenektir.