Beslenme Planı

HiPP Beslenme Planı, beslenme bilimi ve pediatristlerin bulgularına dayanır. HiPP Beslenme Planını uygulayarak bebeğinizin gelişimi için sağlam temelleri atabilirsiniz.

Beslenme planında verilen bilgiler bir kılavuzdur.Bebeğinizin iştahındaki dalgalanmalar tamamen normaldir. Çocuğunuz daha iştahsız ise kesinlikle tüm yemeği yemeye zorlamayınız.

Anne sütü bebeğiniz için en iyisidir.

Eğer emziremiyorsanız HiPP süt formülünü öneriyoruz.

*Bebeğinizin gelişimine göre kaşık mamaya başlayınız ve en erken 4’üncü ayın sonundan (16 hafta sonu) itibaren ve en geç 6’ncı aydan sonra (24 hafta sonu) ek gıdaya başlayınız.

Farklı türde püreler sunarak dengeli bir karışım sunun.

Alerji Riski Varken Bebeğinizin Beslenmesi

  • Bebeklerin alerji gelişimi riski varken beslenmesine dair detaylar burada bulunabilir.
  • Anne sütü veya hipoalerjen bebek formülü
  • Kaşık mamaya başlanırken, bilimsel bulgulara göre, yüksek alerji gelişimi riski bulunmayan çocuklar için geçerli tavsiyelerin aynısı geçerlidir. Bebeğinizin gelişimine göre başlayınız ve en erken 4’üncü ayın sonundan itibaren ve en geç 6’ncı aydan sonra kaşık mamaya başlayınız – kaşık mamaya daha sonra başlanması alerjilere karşı daha iyi bir koruma sağlamaz.
  • Ek gıdayı bebeğinizin öğün planına adım adım dahil etmeniz önemlidir. Bu bebeğinize yeni gıdaya alışması için zaman tanır ve siz de her zaman için hangi besin maddelerinin iyi tolere edildiğini fark edebilirsiniz.
  • Bebek ek gıdayı aldığında ve bir süt formülü püre ile tamamen değiştirildiğinde, ek gıdaya eşlik etmesi için hipoalerjenik bebek formülünden, devam formülüne geçebilirsiniz. (Her durumda, beslenme ve Ek gıdaya başlama konularını pediatristinizle konuşun.)

Doğru HİPP ürün grubunu bulmak için, raflarda aşağıdaki renk kodlarını arayın