Bebek cildi

Bebek cildini bu kadar özel yapan şey nedir?

Bebek cildi bir yetişkinden çok daha incedir ve korun’un yapısı daha gevşek ve dirençsizdir. Kirletici maddelere karşı bariyer etkisi iyi gelişmemiştir ve derinin ortama verdiği tepkiler daha hassastır.

Cildin doğal asit koruma tabakası yeni doğanlarda ilk birkaç haftada oluşur ve ayrıca daha büyük çocuklarda bir yetişkinden daha yavaş yenilenir. Bakteri ve patojenleri uzak tutma gibi önemli bir fonksiyonu vardır.

Çocuklardaki korun, yetişkinlerden daha yüksek bir nem içeriğine sahiptir. Bu demek oluyor ki bebekler ve çocukların ciltleri çok ince bir su-yağ katmanından meydana gelmekte ve kolayca kurumaktadır. Soğuk ve yaralanmaya karşı koruma da daha düşüktür.

Neden bebek cilt bakım ürünlerini kullanmalısınız?

Doğumdan sonra bir bebeğin cildi hızlı bir şekilde yeni bir ortama alışır. Amniyotik sıvı içerisinde geçen birkaç aydan sonra havaya ve çevresel etkilere adapte olmak zorundadır. Bir süredir bebek cildinde banyo ürünlerinin kullanılmamasının daha doğru olduğu düşünülüyordu. Bugünlerde yalnızca su ile yıkamanın bebek cildini kuruttuğunu biliyoruz. Bebek cildi çok hassas olduğu için bir yetişkinin cildi gibi aynı bakım ürünlerini tolere edemez.Bu nedenle bizler HiPP'de, istenmeyen içeriklerden temizlenmiş ve hassas bebek cildinin gereksinimlerini dikkate alan özel bebek cilt bakım ürünümüz HiPP Babysanft'ı geliştirdik.