HiPP Babysanft Masaj

Düzenli masajlar ve yoğun bakım cildinize iyi gelecektir

Özellikle hamilelik sırasında masaj ve yoğun cilt bakımının cildinizin elastikiyetini  korumada büyük bir etkisi vardır: Karın, kalça ve göğüs derinizin gebelikten problemsiz kurtulması için etkilenen bölgelere en baştan itibaren düzenli olarak masaj yapmanız gerekmektedir. Düzenli yapılan masajın ciltteki kan dolaşımını düzenlediği ve cildin elastikiyetini koruduğu ispatlanmıştır. 

Karın Masajı

HiPP Babysanft Bebek Yağını cildinizin geniş bir bölgesine uygulayınız. Eğer karnınız henüz o kadar büyük değilse bağ dokuları rahatlatacak olan çekme hareketli bir masajı nazikçe yapmanızı öneririz:

Cildinizi baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında dikkatlice kavrayınız ve kaldırınız. Derinizi parmaklarınız arasında nazikçe yuvarlayınız Hafifçe sıkınız, tekrar bırakınız ve cildinizi yumuşatınız. Karnınızın tüm bölgelerine ulaşmak için dairesel hareketler yapınız.

Lütfen unutmayınız:

Eğer erken doğum riskiniz varsa yoğun masaj uygulamadan önce ebeniz veya doktorunuz ile görüşünüz. Masaj istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Karnınız sıkılaşmaya başlayınca ya da çekme masajı size göre değilse, yağı cildinize yayınız ve hafifçe ovunuz. Parmak uçlarınızı dairesel hareketlerle yandan veya alttan kaydırınız.

Çatlakları önlemenin en iyi yolu karın, kalça ve göğüs gibi en fazla etkilenen cilt bölgelerinin günde iki veya üç kez, gebeliğin en geç üçüncü haftasından itibaren masaj yapılmasıdır.
Buna ek olarak karnınıza kuru bir fanila veya yumuşak bir vücut fırçası ile masaj yapabilirsiniz.

Göğüs Masajı

Hamilelik sırasında göğüs deriniz de aşırı derecede gerilir. Etkili bir bakım için az miktarda HiPP Babysanft Masaj Yağını her gün uygulayınız ve dairesel hareketlerle göğüslerinizin dışından ortasına doğru spiral bir şekilde yayınız. Meme uçlarınızı boş bırakınız. 

Kalça Masajı

Günlük masaj rutininizde kalçanız ve baldırlarınızı da ihmal etmemelisiniz. Soğuk bir duş ciltteki kan dolaşımını hızlandırır. Doğumdan sonra masaj yapılarak dokuların kendini toplaması desteklenebilir.

İpucu: Perineal masaj

Doğuma hazırlamak için ebeler düzenli perineal masaj yapılmasını önermektedir. Bu masajlar kan dolaşımını düzenler ve bu sayede dokunun esnekliği de artırılır. Bu masaj, HiPP Babysanft Masaj Yağı ile mükemmel şekilde yapılabilir. Eğer hamilelik ve emzirme hakkında başka sorularınız varsa lütfen ebenize veya doktorunuza danışınız.