Beslenme Planı: 10.Ay ile 12.Ay Arası

Siz ve bebeğiniz istediği sürece anne sütü.

* Bebeğinizin gelişimine göre 4.aydan daha sonar ve 6.aydan önce olmak üzere ek gıdaya geçiş yapabilirsiniz.

Bebeğin artık yetişkinler gibi yemesine izin verilir mi? Pek sayılmaz. Çocuk besinleri daha az baharatlı ve sindirimi kolay olmalı ve sade bir şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte, ebeveynlerin yediklerinden bazılarını verebilirsiniz. Küçük gurmelerimiz kendilerine sunulan çeşitlilikten memnun olacaktır. 

Sabah erken: Süt, çocuk için ideal olan günün ilk yemeğidir. Emzirin veya bir miktar HİPP 2 Organik Devam Sütü hazırlayın. Bu özellikle 10’uncu aydan itibaren bir bebeğin ihtiyaçları için uygundur. 12’nci aydan itibaren kahvaltı için HİPP 3 Devam Sütü uygundur. Eğer çocuğunuza tercihen katı bir şey verecekseniz, yoğurt, meyve tahıllı meyveler uygun alternatifler olabilir. Çocuğunuz çoktan bir parça ekmeğe bayılmaya mı başladı? Bir bardak HiPP Organik Devam Sütü ile bir parça ekmek tam bir kahvaltı olacaktır.

Sabahın ilerleyen saatleri: Sabahın ilerleyen saatlerinde çocuğunuza tahıllı meyve püresi vermeye devam etmeniz uygun olacaktır. Bunun yanında HİPP organik meyve püreleri ile yoğurdu karıştırarak yine farklı bir alternatif sunabilirsiniz. 

Öğle yemeği: 10’uncu veya 12’nci aydan itibaren küçük parçalar içeren menüler bebeğinizin sağlıklı bir öğle yemeği için ihtiyacı olan her şeyi sunacaktır. 

Öğleden sonra: Öğün arası olarak öğleden sonra tahıllı meyve püresi, HiPP Meyve & Yoğurt veya vermeye devam edebilirsiniz. Çocuğunuz ayrıca arada bir birkaç bisküvi, pirinç gofreti veya bir meyveli tahıl barından hoşlanacaktır.

Akşam: HiPP İyi Geceler Tahıl Bazlı Ek Gıda güzel olan doyurucu akşam yemeği alternatifidir. Ya da bir bardak HİPP 2 Devam Sütü ile birlikte bir parça ekmeği deneyebilirsiniz.

Önemli: Artık bir biberona ihtiyacınız kalmadığı andan itibaren, çocuğunuz tüm sıvıları bir kulplu bardaktan veya kupadan içmelidir.

Doğru HİPP ürün grubunu bulmak için, raflarda aşağıdaki renk kodlarını arayın