Bebek Mamalarının Seyahatte Taşınması

Bebek mamalarını arabada nasıl taşıyabilirim?

Sepetin içerisindeki sıcaklıklar 40º C'ye ve daha da fazlasına kadar yükselebilir. Bu nedenle dikkatli olmanız gerekmektedir:

Kuru ürünler olan süt formülü, toz halindeki tahıl bazlı ek gıdalar ve meyve bazlı gıdaların kavanozları (Meyveler, Tam Tahıllı Meyveler, sütlaçlar ve İçecekler) oldukça sağlamdır. Bu ürünler hiçbir sorun yaşanmadan sepette taşınabilir.

Sebzeler ve et içeren ürünler (menüler) uzun bir süre boyunca oda sıcaklığının üzerindeki sıcaklıklara maruz kalmaları durumunda bozulabilirler. Bu nedenle bu ürünleri güvenle saklamak için sıcaklığa dikkat edilmesini öneriyoruz. Mümkünse bu ürünleri araç içerisinde bir yerde saklayınız. Havalandırma ve klima sayesine sıcaklık düşük olacaktır.

Çantada taşıma: Seyahate başlamadan önce kavanozları buzdolabında soğutunuz ve ardından soğutmalı bir taşıyıcı konteynerde muhafaza ediniz (kutu, torba).

Öncelikle kırılmaları önlemek için kavanozların dikkatli bir şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Seyahat sırasında ihtiyaç duyacağınız tüm ürünler araba içerisinde el altında olmalıdır.

Uçakta Taşıma

Bebek mamaları basınca dayanıklı darbe geçirmez kutular içerisinde yanınızdaki bagajınızla taşınabilir(örn.Sert çantalar). Kırılmaları önlemek için kavanozlar dikkatle paketlenmelidir. Ayrıca bagajın içinde bulunan diğer nesneleri korumak için kavanozları plastik torbalara yerleştiriniz.

Bununla birlikte, bagajınızın geç gelmesi durumuna karşı ilk 2 gün için el çantanızda mama bulundurmanızı öneriyoruz. Bu sayede bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm mama yine elinizin altında olacaktır.

Bebek Mamalarının Tatil Yerinde Muhafaza Edilmesi

Tatil yerinde kavanozlar oda sıcaklığının altında bir sıcaklıkta muhafaza edilmelidir. Kullanmadan önce kavanozların hala doğru şekilde kapalı olduklarından emin olmanız gerekmektedir. Eğer kavanozun artık vakumu kalmamışsa mama yenmeye uygun değil demektir.

 

Kavanoz hala kapalıyken vakumun olmadığını nasıl anlarsınız? Aşağıdaki durumlarda bir kavanoz hala vakumludur ve kullanıma uygundur...

1. Kapak çıkmıyor. Bunu doğrulamak için kapağın ortasına bastırınız.

2. Kavanozu ilk kez açtığınızda bir klik sesi gelmelidir.

Güvenli bir seyahat geçirin ve tatilinizin tadını çıkarın!