Bir şirket felsefesi olarak sürdürülebilirlik

Şirketin organizasyonunda sürdürülebilirlik

HiPP için sürdürülebilirlik yalnızca bir pazarlama ifadesi değildir. 67 yıldan uzun bir süredir organik tarıma bağlıyız. Öncü bir kuruluş olarak sürdürülebilir standartlar üzerinde büyük bir etkiye sahibiz. Sürdürülebilirlik yönetimimiz şirketin yanı sıra tüm değer yaratma zincirine bir bütün olarak odaklanmaktadır. Geliştirdiğimiz HiPP standartlarını tedarikçilerimiz ve üreticilerimiz ile birlikte uygulayarak kalite, çevresel koruma ve bunların yanı sıra adil, toplumsal çalışma şartlarının garanti edilmesini sağlıyoruz.

Bizimle birlikte sürdürülebilirlik bir yönetim konusudur

Sürdürülebilirlik yönetimi doğrudan yönetim içerisindedir. Her şirket alanı, hedeflerin geliştirilmesi ve uygulanması için etkili bir şekilde çalışan bir sorumlu sürdürülebilirlik temsilcisi görevlendirir.

Belgelendirme

Sürdürülebilirlik raporunda şirketin tüm önemli kilit ifadelerinin yanı sıra yıllık hedeflerimizi yayınlıyoruz. Tüm HiPP lokasyonları ISO 14001 standardına göre onaylanmıştır. Pfaffenhofen 1997 yılında ilktir ve EMAS'a (Avrupa Birliği Eko-Yönetim ve Denetim Şeması) uygun şekilde doğrulanmıştır.

Ödüller

1997 Capital ve WWF tarafından "Yılın Eko-Yöneticisi"
2000 UNEP ve ICC tarafından "Milenyum İş Ödülü"
2002 Dünyanın en iyi 50 enerji konseptinden biri için "Energy Globe"
2003 "Alman Çevresel Raporlama Ödülü"
2008 Örnek seyahat yönetimi için "KSS Hareketlilik Ödülü"
2009 "Yüzyılın Markası"
2009 "Satınalma" Kategorisinde "Alman Sürdürülebilirlik Ödülü"
2009 "Rheydt Golden Flower" - çevre koruma ödülü
2010 "Pro Biokultura"
2010 Olağanüstü çevre yönetimi için "Steiger Ödülü"
2010 "Yılın Girişimcisi"
2011 "En Onurlu Tüccar"
2011 "Alman Güneş Ödülü"

İşbirlikleri

 

Kendimizi öğrenmekte olan bir organizasyon olarak görüyoruz, üniversiteler, bilimsel kurumlar ve diğer ortaklarla networking ve yakın işbirliği içerisindeyiz.