Çevre muhasebesi girişimleri

Yenilenebilir Enerji Kullanımı

Pfaffenhofen ana üretim tesisinde kullanılan enerjilerin % 80’inden fazlası yenilenebilir enerji kaynaklarından temin edilmektedir. 2001 yılından bu yana HİPP üretim tesisi tüm su, sıcak su ve buhar ihtiyacını biyolojik kütle (odun yongası) ile karşılamaktadır. Kullanılan elektrik, atom kuvveti ile çalışmayan hidroelektrik santrallerinden gelen ve CO2 açısından % 100 oranında nötr olan “Yeşil Akım” ile temin edilmektedir. 2000 yılından buyana 436 m² kollektör yüzeyi ile güneş enerjisinden toplam 52.800 kWh/a enerji üreten 6 farklı Solar Enerji Projesi gerçekleştirilmiştir. Tüm organik atıklar zirai biyolojik gaz tesislerine iletilmektedir. Bu şekilde yıllık 2 milyon kWh elektrik üretilmektedir.

Organik tarım ile toprağı ve yeraltı su kaynaklarını koruyoruz

HiPP dünyanın en büyük organik hammadde işleyicisidir. Çeşitli ülkelerden 8.000’i aşkın çiftçi HİPP adına organik meyve, organik sebze ve organik et üretmektedir.
HiPP Organik Tarım Uygulaması sayesinde her yıl yaklaşık olarak 15.000 hektar tarım arazisi ve yeraltı suyu 4.000 tonun üzerindeki yapay gübreden ve 5.000 kg pestisitten korunmaktadır.

Hipp’in organik tarım anlayışı, yıl içerisinde suni gübre ve pestisitlere karşı koruma sağlamaktadır.

15.000 ha Toprak = Sylt adasının(Almanya'da bir ada) arazisinin 1,6 katı
122,5 Mio m³ Yağmur suları = Almanya bulunan Titisee isimli göldeki suyun 4,9 katı

21. Yüzyılın En Önemli Kaynağı Su

Aynı şekilde önemli bir kaynak olan su için de yol gösterici olmaya çalışıyoruz. Gittikçe değerlenen bu servetin korunabilmesi için HİPP teknolojik yenilikler sayesinde geçtiğimiz otuz yıl içinde su tüketimini üçte ikiden fazla azalttık.