Gebelik Sırasında Cilt Bakımı

Hamilelikte her kadının cildi değişir.

Yüz deriniz, artan dolaşımdan dolayı daha güzel ve canlı dururken göğüs, karın ve kalça derilerinizin artık çok daha fazla özene ihtiyacı vardır: Bayanların bağ dokusu doğal olarak kolayca gerilebilir bir yapıdadır. Buna ek olarak özel hormonlar da dokunun hamilelik sırasında çok daha esnek olmasına yardımcı olmaktadır. Bu, büyüyen bebeğin artan alan gereksinimine cildi adapte etmenin tek yoludur.

Buna rağmen, hamilelik sırasında dokunun aşırı gerilmesi (özellikle karın, göğüs ve kalçalar) söz konusudur ve hoş olmayan gerilme işaretleri olarak görülür. Karın duvarındaki gerilimden ve hormonal değişimlerden dolayı cilt fazladan kuruyabilir ve özellikle de gebeliğinizin sonuna doğru karın deriniz çok sıkı ve kaşıntılı olabilir. Cildin elastik dokusunun korunmasında yoğun bir bakım yararlı olabilir. 

Cildiniz için Bakım

Koruyucu ve zenginleştirici bakım, cildinizin ihtiyacı olan şeydir. HiPP Bakım Ürünleri de en iyi seçimdir. İstenmeyen maddeleri içermez ve özellikle narindir.

HiPP Babysanft içerisinde  organik bademlerden elde edilen organik badem yağı bulunur. Bileşiminden dolayı en değerli bakım yağları arasındadır. Cilt dostudur, doymamış yağ asitleri açısından zengindir ve bu sayede cildi optimal bir şekilde nemlendirir.

Organik badem yağı özellikle hassas ve kuru ciltler tarafından iyi bir şekilde emilmektedir ve bu nedenle bebeklerin cilt bakımı için mükemmeldir. Bebeğiniz için yararlı olan şeyler, sizin de cildinizi zenginleştirecek ve koruyacaktır.