Sığır & Kümes Hayvanları

Organik sığır eti

Sığırlar ve danalar yerel organik çiftliklerde yaşamaktadır. Bu doğal ortam içerisinde hayvanların bol miktarda açık alanı vardır. Bu sayede hayvanlar sağlıklı ve verimli olmaktadır. Yağlandırıcı ajanlar kesinlikle yasaktır. İlaç tedavisi alan inekler derhal sürüden ayrılmaktadır. Hayvanlarımız yalnızca organik gıda almaktadır.

HiPP yalnızca tüm yaşamları boyunca,  sağlık kaydı bulunan hayvanların ürünlerini kullanmaktadır. Ağılların büyüklükleri ve içindeki hareket alanları, hayvan gruplarının sayıları ve fizyolojik ihtiyaçlarına göre seçilmektedir.

Organik kümes hayvanları

Hayvanlar kendi türlerine uygun şartlarda tutulmakta ve tavuğu bir organik tavuk haline getiren doğa ile birlikte yaşamaktadır. Beslenme de önemli bir rol oynamaktadır:  HiPP organik tavukları organik gıdalarını sıkı kontrol edilen ekimden almaktadır. Gereken tüm hareketleri yapmalarına yetecek alanları mevcuttur ve beslenme şartları sürekli olarak veterinerler tarafından kontrol edilmektedir. Hindiler doğal hallerinde yaşamaktadır. Hareket edecek çok fazla alanla birlikte açık alanda yaşamaktadırlar. Elbette, yalnızca organik tahılla besleniyorlar.