Beslenme Planı: 7.Ay ile 9.Ay Arası

Siz ve bebeğiniz istediği sürece anne sütü.

* Bebeğinizin gelişimine göre 4.aydan daha sonar ve 6.aydan önce olmak üzere ek gıdaya geçiş yapabilirsiniz.

Bazı bebekler yaklaşık 6 aydan sonra ilk dişlerini çıkarır. Ayrıca dillerini ve tüm ağızlarını daha iyi hareket ettirebilirler. 8’inci aydan itibaren onları yemeklerinde ilk küçük parçalara alıştırmanın zamanı gelmiş demektir.

Sabah erken: Sabahları ilk öğün olarak, süt  en iyi öğündür. Bebeğinizi emzirin veya bir miktar HiPP Organik Devam Sütü hazırlayın. Devam sütü yaşı ilerleyen bebeklerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır. 8’inci aydan itibaren bebeğiniz bardaktan süt içmeyi öğrenebilir. Bu, gelişimi destekler ve dişler için daha iyidir.

Sabahın ilerleyen saatleri: Sabahın ilerleyen saatlerinde bebeğinizi emzirmeye ya da HiPP Organik Süt Formülü vermeye devam edebilirsiniz. Eğer bebeğiniz çok açsa ek olarak bir miktar HiPP Organik tahıllı meyvelerden verebilirsiniz. Bu öğünler kolayca sindirilir ve ayrıca, tahıl içeriği dolayısıyla, doyurucudur.

Öğlen: 8’inci aydan itibaren bebeğinize yönelik organik menülerimizi verebilirsiniz. Bunlar bebeğinizi çiğnemeye teşvik etmek için lezzetli, küçük parçalar içerir. Çiğnemeyi öğrenmek gelişim ve konuşmayı öğrenme açısından önemlidir. Bu yaş grubu için porsiyonlar daha büyüktür çünkü bebeğiniz artık tok hissetmek için daha fazlasına ihtiyaç duymaktadır.

Öğleden sonra: Öğleden sonra tahıllı meyve püresi uygundur. Ayrıca 8’inci ay ve sonrası için artık iri parçalı HiPP Organik Meyve ve organik tahıllı meyve de kullanılabilir. Ayrıca HiPP Organik Tahıl Taneleri ve HiPP Organik Meyve Pürelerini kullanarak kendiniz de bir mama hazırlayabilirsiniz. (Buna yönelik talimatlar ek gıda paketleri paketi üzerinde bulunabilir.)
 


8’inci aydan itibaren ilk atıştırmalık ürünler için, bir çok Organik HiPP organik atıştırmalık ürünü bulunmaktadır; örneğin, HiPP Organik Bebek Bisküvisi, HiPP Organik Elmalı Pirinçli ve HİPP Organik Yabanmersinli Pirinçli Bebek Gofretleri öğün araları için uygun alternatiflerdendir.

Akşam: 8’inci aydan itibaren çeşitli yeni tatlara şeker ilavesiz HiPP Organik Sütlü Tahıl Bazlı Ek Gıdaların çeşitlerini kullanabilirsiniz.

İçecekler: En sonda üçüncü ek gıda öğünü ile birlikte, her öğünde içecek bir şey verilmelidir. Bebeklerin kullanımına uygun mineralli su, tatlandırılmamış çaylar, organik meyve suyu veya seyreltilmiş meyve suları en uygun olanlardır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bebeğimin henüz dişi yok. Yine de katı taneli yemekleri yiyebilir mi?Evet, çünkü taneler o kadar küçüktür ki bebekler damaklarını kullanarak bile bunları ezebilirler.

Bebeğim henüz sert gıdaları sevmiyor? Ne yapabilirim?
İnce pürelenmiş menülerle beslemeye devam ediniz ve 8’inci aydan itibaren giderek daha fazla menü ekleyiniz.

Bir porsiyon ne kadar büyük olabilir?
Kavanozlarımız 8’inci aydan birinci yaşa kadar çoğu çocuk tarafından yenilen uygun porsiyonları içermektedir. Bununla birlikte, biraz daha fazla yiyen veya daha azı ile tatmin olan çocuklar da vardır. Bebeğinizin iştahında belirli dalgalanmalar olması oldukça normaldir. Eğer bebeğiniz çok açsa tatlı olarak meyve veriniz.

 

Sağlıklı dişler için ipuçları:

  • İlk dişten itibaren düzenli diş bakımı yapınız.
  • Yatmadan önce: dişleri fırçaladıktan sonra yemek yenmemelidir.
  • Emzik veya uyumaya yardımcı olarak asla biberonlarda süt veya çay bırakmayınız.
  • Biberonu her zaman siz tutunuz ve bebeğin susuzluğunu hızla gidermesine izin veriniz.
  • Bebekleri 8 aylık olmalarından itibaren bardaktan içmeye alıştırınız.

Doğru HİPP ürün grubunu bulmak için, raflarda aşağıdaki renk kodlarını arayın