İshal için ne yapılabilir?

Neredeyse her anne adayının sindirim sorunları vardır: sert dışkı ve kabız en genel şikayetlerdir. Bunun çeşitli nedenleri vardır: Bir yandan bağırsak kaslarının çalışmasını engelleyerek daha yavaş hareket etmelerine neden olan hormonların hatasıdır. Diğer yandan da karın genişler ve dışkıyı kenarı iter. Ve son olarak birçok gebe kadın yeterince sıvı almaz.

Önerilen 1,5 -2 litre suyun yerine birçok anne adayı bunun yarısını bile nadiren içer. Bir şişe Mineralli su içmek ikinci seçenek olmalıdır. Meyve ve bitki çayları da sindirimi destekler.

Beslenme, sindiriminizi yeniden yoluna sokmada en büyük destekçiniz olabilir. İhtiyacınız olan şey doğal bağırsak desteğidir. Sihirli sözcük gıda lifleridirKepekli ürünlerde, müslide, taze meyve ve sebzelerde bolca bulunmaktadır. Sıvı ile birlikte bağırsağı yumuşatacaktır. Buna ek olarak sindiriminizi süt ve yoğurt ürünlerinde bulunan laktik asit bakterileriyle canlandırabilirsiniz.

Hafif sporlar da dışkı fonksiyonunu canlandırarak daha iyi bir sindirime destek olur. Eğer bu önlemler hala yetersizse bir doktorla görüşmeniz gerekmektedir!