Anne Sütü Araştırma Grubu

Doğum sonrasında sağlıklı bir yaşamın temelleri atılır. Beslenme, karar veren role sahiptir. Anne sütü bir bebeğin gelişimi için en iyi şeydir ve eşsiz bileşimi ile alerji ve hastalıklara karşı optimal koruma sağlar.

Bu yüzden anne sütü almayan çocuklar en iyi olası beslenmeyi hak eder, güncel bilimsel bilgilerle vegerçek anne sütüne en yakın şekilde modelleyerek - HiPP'de bizler en yüksek kalitede bebek formülü üretiyoruz!

HiPP Anne Sütü Araştırma Grubu yıllardır anne sütünün içeriğini ve bebeğin sağlığı üzerindeki olumlu etkisini araştırmaktadır. Bebek beslenmesi konusundaki uluslararası uzmanlar HiPP uzmanları ile anne sütü araştırmalarındaki en son bulguları görüşmekte ve ürünlerin gelecekteki gelişimlerinde bunların dikkate alınmasını değerlendirmektedir.

Halihazırda 2007 yılında bu araştırma grubu içerisinde anne sütü besin liflerinin ve anne sütünde bulunan laktik asit kültürlerinin bir kombinasyonunun bebek süt formülünün gelecekteki gelişimleri için ideal çözüm olduğuna karar verilmiştir. 

2010 ve 2011 yılı başında bir uluslararası profesyoneller kitlesine ilan edilen iki klinik çalışmada bebek formülünün anne sütüne benzer olarak sunduğu yararlardan hangilerinin anne sütü almayan bebeklere sunulabileceği etkileyici bir şekilde görüşülmüş ve belirlenmiştir.

Günümüzde, yeni bebek formülüyle birlikte HiPP annelere bebeklerine besin liflerini (GOS*), doğal laktik asit kültürlerini ve önemli Omega-3 yağ asitlerini tıpkı anne sütünde olduğu gibi, emzirme sonrasında da sunma şansını veren markadır. 

* Galakto-oligosakaritler – laktozdan elde edilmiştir.