Ödüller & Onurlar

Alman Güneş Ödülü

05.11.2011

 

5 Kasım 2011 tarihinde Avrupa Yenilenebilir Enerji Kurumu, EUROSOLAR, 2011 Alman Güneş Ödülü ile 2011 yılında Pfaffenhofen merkezli bebek maması üreticisi HiPP'i onurlandırmıştır. Güneş Ödülü HiPP'e onlarca yıldır uyguladığı sürdürülebilir şirket felsefesinin onaylandığı hissini vermiştir. Bunların sonrasında “bebek mamasının ekolojik açıdan sağlam üretimi” şirketin tarihi boyunca baskın bir tema haline gelmiştir. HiPP yalnızca organik tarımda lider değildir, aynı zamanda 1995 yılı gibi çok erken bir tarihte Avrupa’daki ilk gıda üreticisi olarak EMAS onaylı çevresel yönetim sistemini de sunmuştur. İstikrarlı ve sürdürülebilir uygulamasından dolayı şirket enerji ve kaynaklardan tasarruf etmeye devam etmiş ve artık Almanya’da CO2 içermeyen üretim yapmaktadır ve bu durum üretimini iki katına çıkarmasına rağmen geçerlidir. Küresel ısınma, hayvan türlerinin ve bitki çeşitlerinin yok olmasıyla yakından ilgilidir. HiPP bu şekilde biyo-çeşitliliği korumaya aktif olarak katılım göstermektedir.  

POS Pazarlama Ödülü

11.10.2011


Bu hafta, Alman POS Pazarlama Ödülü 11’inci kez POSMA, POS Pazarlama Kurumu tarafından verildi. 2010 yılında trendleri belirleyen POS pazarlama kampanyaları 11 temel ve 3 ek kategoride ödüllendirilmiştir .Bunlar Altın, Gümüş ve Bronz’dur. HiPP bu ödülü iki kez kazanmıştır. Kaşık maması 6’lı paket + 2010 Futbol Dünya Kupası için yapılan Tişört kampanyasına “Küçük Bütçe – Büyük Etki” kategorisinde Gümüş POS Pazarlama Ödülü verilmiştir. Bu yıl bu kategoride hiç altın madalya verilmemiştir. “Hızlı-Dönen Tüketici Malları”, HiPP kendi kampanyası ile üçüncü sırada yer almıştır. Bu kategoride Coca-Cola Milka’nın (Kraft Foods)  önünde altın madalyayı kazanmıştır.

Bavyera Çevre Anlaşmasının Tanınması

27.09.2011


Bavyera Çevre Anlaşması tarafından işbirlikçi çevresel korumaya uzun süreli bağlılık için tanınmıştır. HiPP, Bavyera Çevre Anlaşması “Çevreyi Birlikte Koruyalım” 23 Ekim 1995’te kurulduğunda imza atanlardan biriydi. İlk dakikadan bu yana katılımcı bir şirket olarak HiPP, diğer kurucu şirketlerle birlikte Münih’teki Residenzkirche’de yapılan bir kutlama sırasında Devlet Bakanı Söder’den uzun süreli ve örnek teşkil eden bağlılığından dolayı bir ödül almıştır. “Çevre Anlaşmasının amacı Bavyeralı şirketlerin kişisel sorumluluk ve gönüllü eylemler bazında çevresel koruma alanında güçlendirilmesi ve bağlılığın daha da geliştirilmesidir. Bu Çevre Anlaşmasinin tarafları, sürdürülebilir, çevre dostu bir yaşam olanı olacak bir Bavyera’ya katkı konusunda önemli bir örnek teşkil etmektedir” dedi Söder. Kutlama sırasında devlet bakanı, bu Çevre Anlaşmasının ilk üyeleri arasında bulunan 120 Üst Düzey Bavyera şirketine bir ödül vermiştir.

Satış Kupası

08.06.2011


Geçen yılın kaşık maması kampanyası “Ekibinizi ücretsiz fan Tişörtleri ile destekleyin” ile HiPP GmbH & Co. Vertrieb KG “Satış Promosyonu Oskarı”nı kazanmıştır. Bu ödül, “Lebensmittel-Zeitung direkt” tarafından verilmektedir ve ödül töreni 8 Haziran 2011’de Wiesbaden’de yapılmıştır. Bu ödül ile HiPP, ilk kez satış promosyonları alanında bir pazarlama ödülü kazanmıştır. “Satış Kupası 2011”de farklı kategorilerde ödül verilmiştir. “Endüstriuel Promosyon” kategorisinde, özel promosyon etkinliğinin yanı sıra promosyonel hediye kampanyamızın yaratıcılığından dolayı bağımsız uzman jüri tarafından bir ödül aldık.

Saygıdeğer Tüccar

19.05.2011


Hildesheim, Almanya’daki Federal Kurumlar Günü etkinliğinde KKV Federal Kurumu Bavyeralı iş adamı Prof. Dr. Claus Hipp (HiPP Baby Food)’a KKV saygınlık ödülü “Saygıdeğer Tüccar 2011” Hildesheim’daki IHK’de vermiştir. Övgü dolu konuşma Devlet Bakanı tarafından Federal Yüksek Mahkemesinden Eckart von Klaeden’e yapılmıştır. Bu saygınlık ödülü ile Katolik Toplumsal Kurumu, Kuruluşun eski bir çekirdek yeterliğinin bir hatırlatıcısını sunmuştur: “Saygıdeğer Tücccarın” ideali. Çalışanları, müşterileri ve toplumun “etik, iyi işlerini” uygulayan iş insanlarını ödüllendirmektedir.

Econosopher

06.04.2011


Münih – 6 Nisan tarihinde Alman yardım örgütü “Human Plus e.V.” çocuk gıdaları üreticisi Clauss Hipp’i “econosopher” olarak onurlandırmıştır. Bu ödül, yüksek sosyal sorumluluğa sahip olan ve her yıl uluslararası aktif hayır örgütü tarafından olağan dışı faziletlerle gösterilen kişilere ve şirketlere verilmektedir. Human Plus e.V. tanınmış kâr amacı gütmeyen bir insani yardım kuruluşudur. Faaliyetleri, 1998 yılından bu yana dünya çapında yoksulluğun ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmaktadır. Yardım örgütü, kendisine bu ödülün verilme sebebinin Clauss Hipp’in Haiti ve Pakistan’daki ihtiyaç sahibi çocuklara yardım etmesi olduğunu ifade etmiştir.

Bavyera Anayasal Madalyası

01.12.2010


Münih – ayrılan Bavarian Broadcasting Company (BR) Genel Direktörü Thomas Gruber ve bebek maması üreticisi Clauss Hipp, Münih’te Altın Anayasa Ödülü ile ödüllendirilmiştir. Her iki ödül alan da madalyalarını Bavyera Parlamentosundan Perşembe günü almıştır. Federal Eyalet Parlamentosu Başkanı Barbara Stamm (CSU) da topluma katkılarından dolayı 43 kişiye ödül vermiştir. 14 ödül alan kişi Altın Anayasa Ödülü almıştır. Buna ek olarak 31 gümüş madalya verilmiştir.

Pro Biokultura

27 Kasım 2010 tarihinde Budapeşte’de büyük öneme sahip bir etkinlik yapıldı. Sciences of Biokultura’nın 23’üncü gününde Macar Biokultura’daki olağan dışı başarılar ödüllendirildi. Bu yıl, HiPP Kft. Genel Müdürü Bay Csaba Bôdi Pro Biokultura Ödülünü, Hatıra Madalyasını ve Diplomasını almıştır.

Yılın Girişimcisi

12.11.2010


12 Kasım Cuma günü Prof. Dr. Claus Hipp, Frankfurt am Main’de ünlü ekonomi ödülünü “Yılın Girişimcisi 2010” almıştır. Ödül kazananlar ekonomik güçleri ve sorumluluk duyguları ile karakterize edilmektedir. Buna ek olarak, Prof. Dr. Claus Hipp, “2011 Yılı Dünyanın En İyi Girişimcisi” ödülüne aday gösterilmiştir. Bu uluslararası ödül töreni 2011 ilkbaharında Monte Carlo’da gerçekleşmiştir. Cuma gecesi Frankfurt Eski Opera Evinde  Ernst & Young tarafından “2010 Yılının En İyi Girişimcileri” ödülü verilmiştir. Ödül alanlar büyüme oranlarının yanı sıra risk almaya hazır olma durumları ve topluma olan katkılarına göre Jüri tarafından değerlendirilmiştir, ifadeleri bu yarışmanın organizatörü ve proje müdürü Wolfgang Glauner tarafından söylenmiştir.

“Çevre” kategorisinde Steiger Ödülü

13.03.2010

13 Mart tarihinde Bochum, Almanya’da tolerans ve insanlığı sembolize eden Steiger Ödülü verilmiştir. Claus Hipp “Çevre” kategorisinde bu ödülü almıştır ünkü kişisel değerleri onlarca yıldır bir girişimci gibi uygulamıştır. Doğanın yanı sıra çevrenin korunması ve muhafaza edilmesi için harcadığı çabalar da buna dahildir. Claus Hipp yine halkın dikkatini devam eden çevresel kirliliğin tehlikelerine çekmiştir. Ayrıca Almanya’da üretime hiçbir itirazı yoktur. Bu şekilde işlerini modern bir şekilde, çevre koruma alanındaki en son mevzuatlara uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Alman Sürdürülebilirlik Ödülü

06.01.2009

“Sürdürülebilir Satın Alım” kategorisinde Alman Sürdürülebilirlik Ödülü

HiPP,  sürdürülebilir satın alım alanındaki başarılarından dolayı Alman Sürdürülebilirlik Ödülünü almıştır. Şirket, uzun bir süredir değer yaratma zinciri boyunca en yüksek seviyede istikrarlı sürdürülebilir yönetim uygulamaktadır. Satın alımdan üretime, dağıtıma ve idareye kadar sürdürülebilirlik ilkeleri göz önünde bulundurulmuştur. HiPP bu ilkeleri satın alım alanında olağan dışı bir başarıyla uygulamıştır. Dünya çapında yaklaşık 25.000 ton ile HiPP organik – biyolojik hammaddelerin en büyük işleyicisidir.

Çevre koruma ödülü “Rheydt Altın Çiçek”

13.09.2009


Bu yılın ödül kazananı Claus Hipp, 30 yıl öncesinde bile organik tarımdan üretilen bebek maması alanında bir öncüdür. Lord Mayor Norbert Bude tarafından onur konuğu “cesur bir şekilde zamanının ötesinde” şeklinde tanımlanmıştır. Claus Hipp adını yalnızca organik tarıma vermekle kalmamıştır ifadesi Altın Çiçek Ödülünde Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Gottfried Arnold tarafından kullanılmıştır. “Geçen yıllarda kendisi, şirketinin CO2 emisyonlarını %90’dan fazla düşürmüştür. Enerji kaynaklarının büyük bir kısmı yenilenebilir hammaddelerden elde edilmektedir. Su tüketimi üretilen ton başına yaklaşık yüzde 40 azalmıştır.” “Claus Hipp ile toplum daha ekolojik, daha insancıl ve daha düşüncelidir” ifadeleri resmi sunucu tarafından kullanılmıştır.

Yüzyılın Markası

15.10.2009

15 Ekim 2009 tarihinde Deutsche Standards EDITIONEN yayın evi Frankfurt Kitap Fuarında 16’ncı “Yüzyılın Markası” ödülünü vermiştir.

HiPP’in de içlerinde bulunduğu 250 büyük marka, Alman marka-isimli ürün endüstrisinin ekonomik gücünü belgelemektedir. Bunlar, tüm bir ürün kategorisini sembolize eden ürünlerdir. Çamaşır makinesi? Oyuncak ayı? Bebek maması? Tam olarak: Miele, Steiff, Haribo ve HiPP!

Marka kitabı, tüm Almanca konuşulan kitap pazarlarında mevcuttur ve bir “Yüzyılın Markası” hususu her Goethe enstitüsünde ve dünyadaki tüm konsolosluklarda bulunmaktadır.