Üniversite Öğrencileri HİPP Bünyesinde, Biyolojik Çeşitliliğin yanında olmak için ve Yeşil Gen Teknolojisinin(GDO)karşısında durmak için bir araya gelmiştir.

Genç meslek öğrencileri düzenli olarak HİPP bünyesinde biyolojik çeşitlilik faaliyetlerine katılmaktadır. HİPP Sürdürülebilirlik Koordinatörünün yönetiminde ve Hükümet Dışı Örgütlerin katılımı ile doğayla ilgili konuları öğreniyorlar ve biyolojik çeşitliliğe kişisel olarak ne şekilde katkıda bulanabileceklerini öğreniyorlar. Ayrıca ağaç dikimi veya amfibik göletlerin oluşturulmasıyla biyolojik çeşitliliğin korunmasına önemli bir katkıda bulunuyorlar.

Yeşil Gen Teknolojisine Karşı.

HiPP örneğin, yetişmekte olan nesillere agrokimyanın risklerini derslerde öğreten bir eğitim girişiminin desteklenmesiyle yeşil gen teknolojisine karşı girişimlerde bulunmaktadır. Doğa ile türlerin dengesi kendi kanunları olan çok karmaşık bir sistemdir. Her açıdan bir tehdit oluşturan yeşil gen teknolojisinin durdurulması, HİPP için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle HİPP Bavyera Öğretmenler Birliğinin, Bavyera Doğayı Koruma Birliğinin (BN) ve Almanya Çevre ve Doğayı Koruma Birliğinin (BUND) öğrencileri agro teknolojilere karşı bilinçlendirmek istediği “Kontrol Dışı Yaşam” okul kampanyasını aktif olarak teşvik etmiştir. Gen teknolojisi ve bunun biyolojik çeşitliliğe olan dramatik etkilerine bağlı olarak türlerin aşırı derecede azalmasının önlenmesini HİPP özel bir yükümlülük olarak görmektedir. Önemli olan, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmaktır.