Biyoçeşitlilik

Dünya ile Birlik Olma

HiPP 2008 yılında, Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesine Taraf Ülkeler Konferansında hayata geçirilmiş olan Business and Biodiversity Initiative’in bir üyesi olmuştur. „Biodiversity in Good Company“ biyolojik çok çeşitliliğin ekonominin ve halkın iyiliği için girişimde bulunan bir işletmeler birliğidir.

Bu işletmeler “Görev Beyanı “ ve bir “Liderlik Açıklaması“ ile biyolojik çeşitliliğin korunmasını işletme yönetim sistemlerine entegre etmeyi taahhüt etmişlerdir. „Liderlik Açıklaması“nın imzalanmasıyla birlikte dünya çapında 40’ı aşkın işletme biyolojik çeşitliliğin işletme yönetim sisteminin bir parçası olması talebini dikkate almaktadır. Ticaretin centilmenlik anlayışı içinde sürdürüleceğine dair önemli işaretler Japonya’nın Nogoya şehrinde imzalanmış olan  “BM Türleri Koruma Konferansı Protokolü“ ile verildi. Bu protokol biyolojik hammaddelerin kullanımında elde edilen gelirlerin kullanıcılar ile menşe ülkeleri arasında adil bölüştürülmesine ilişkin kurallar getirmektedir.

HiPP birbiriyle bağlantılı çok sayıdaki projede sürdürülebilirlik ve biyolojik çeşitlilik konularında girişimlerde bulunmaktadır. Düzenli olarak Hükümet Dışı Örgütler ve Birliklerle, örneğin AoeL (Ekolojik Gıda Maddesi Üreticileri Birliği), B.A.U.M. (Federal Almanya Çevre Bilincine Sahip Yönetimler Girişimi), WWF, BUND, Alman Çevre Koruma Çevresi, Greenpeace, Bavyera Doğayı Koruma Birliği, Bioland, Naturland ve muhtelif bilimsel kurumla işbirlikleri gerçekleştiriyoruz.