Beslenme Planı: 6. Aydan İtibaren

Siz ve bebeğiniz istediği sürece anne sütü.

* Bebeğinizin gelişimine göre 4.aydan daha sonar ve 6.aydan önce olmak üzere ek gıdaya geçiş yapabilirsiniz.

Beslenme Planı: 6. Aydan İtibaren

Ek gıdaya 4-6 aydan sonra mı başladınız?

Evet – bebeğiniz kaşıktan tam, düzgün bir öğün yiyor mu? Öyleyse, menü planına ikinci Ek gıdayı olarak akşamları ve yatmadan önce doyurucu ayrıca rahat bir uyku uyumaya yardımcı sütlü tahıl bazlı ek gıda ekleyebilirsiniz. Üçüncü Ek gıda öğünü olarak öğleden sonra HİPP Organik tahıllı meyve püresi tercih edebilirsiniz.

Sabahın erken ve ilerleyen saatlerinde: Bebek  anne sütü veya HİPP 2 Organik Devam Sütü alır.

Öğle yemeğinde: Öğle yemeğinde bebeğinize bir menü verebilirsiniz. Çocuğunuzun mamalarımız ile çok çeşitli lezzetleri öğrenebilmesi amacıyla, HİPP pek çok farklı tür sunmaktadır. 6 ay sonrasına yönelik menüler 4 ay sonrasına yönelik menülere göre daha iri tanelidir; böylece 8’inci aydan itibaren verilen ve küçük parçalar içeren menülere daha yumuşak bir geçiş sağlanmış olur. 

Tatlı olarak birkaç kaşık C vitamin açısından zengin meyve öneririz. C vitamin et içindeki değerli demirin vücut tarafından emilmesine yardım eder.

Öğleden sonra: Öğleden sonra çocuğunuza anne sütü veya HİPP Süt Formülü vermeye devam edebilirsiniz. Süt öğününe ilave olarak, bebeğinize ayrıca birkaç kaşık HİPP Tahıllı Meyve verebilirsiniz.

Akşam: Artık akşam sütünün yerine ikinci tam ek gıda öğünü olarak, bir sütlü tahıl bazlı ek gıda verilir. HiPP İyi Geceler Sütlü Tahıl Bazlı Ek Gıdalar – şeker ilavesiz – uygun bir doyurucu akşam yemeğidir.

Bebeğiniz artık daha çok susayacaktır. İlk püre öğünü ile birlikte bebeğinize, onu zorlamadan, sıvı içme alıştırmaları yaptırabilirsiniz. Başlangıçta küçük yudumlar oldukça yeterlidir. En sonda üçüncü ek gıda öğünü ile birlikte, her öğünde içecek bir şeyler verilmelidir. Bebeğin susuzluğunu gidermek için su ve tatlandırılmamış çaylar en iyisidir. Susuzluğun hızlı bir şekilde giderildiğinden ve biberonun sürekli emme için kullanılmadığından emin olun.

Bebeğiniz şimdiye kadar yalnızca anne sütü veya biberon formül ile mi beslendi?

Öyleyse, 4 – 6’ncı aydan itibaren açıklandığı şekilde Ek gıdayı kademeli olarak veriniz. Başlangıç için ideal olan HiPP ürünleri paket üzerinde “4. ay sonunda” yazanlardır.

Doğru HİPP ürün grubunu bulmak için, raflarda aşağıdaki renk kodlarını arayın