Omega-3 Nedir?

Çocuk Beslenmesi Araştırma Enstitüsü, Omega-3 açısından  zengin olması nedeniyle bebek beslenmesinde kolza tohumu yağını özellikle önermektedir.

Hepimizin bildiği gibi,  bir bebeğin sağlıklı gelişiminde en önemli unsur ailenin sevgisi ve ilgisidir. Küçük dünyalarını keşfederken sevgi ve aktif destek alan bir bebek fiziksel ve zihinsel gelişimini eksiksiz şekilde tamamlayabilir. Bununla birlikte, önemli olan diğer bir unsur daha vardır: besinlerin dengeli bir beslenme ile doğru şekilde verilmesi.

Bu bağlamda Omega-3 Yağ Asitlerine daha fazla önem verilmektedir. Yeni doğum sonrası dönemde beyin ve sinir hücrelerinin gelişiminde oldukça büyük bir öneme sahiptirler çünkü bebeğin ilk iki yaşında beyin olağan dışı bir gelişme sürecine girer. İşte bu yüzden Omega-3 Yağ Asitlerinin düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Kolza tohumu yağından Omega-3: Bitkisel kaynaklı Omega-3 Yağ Asitlerinin en iyi kaynaklarından biri kolza tohumu yağıdır. Kolza tohumu yağında zeytinyağının on katı oranında omega-3 bulunur ve kolza tohumu yağının faydalı yağ asidi yapısı, vücudun bu Omega-3 Yağ Asitlerini en etkili şekilde kullanmasını sağlamaktadır. Kolza tohumu yağının pozitif yan etkisi, bebek gıdalarında kullanıldığında hafifliğinden dolayı mamanın tadını değiştirmemesidir ki bu da küçük gurmelerimiz için büyük bir avantajdır.

Organik kolza tohumu yağından elde edilen Omega-3, HiPP Organik Sebzelerinde ve Organik Menülerinde mevcuttur: 4’üncü ay sonunda artık HiPP Organik Sebzeleri ve Organik Menüleri ile organik kolza tohumu yağından Omega-3’ü bebeğinize verebilirsiniz. HiPP tarafından sunulan organik devam sütünde organik içeriklerden elde edilmiş değerli Omega-3 bulunmaktadır. Bu şekilde bebeğinizin kendi yaş grubu için oluşturulmuş Ek gıdasından gerek duyduğu her şeyi aldığından emin olabilirsiniz.

Claus Hipp için bir soru:

Kolza tohumu yağı için de organik kaliteyi garanti edebilir misiniz?

Elbette, evet. Organik gıdaya olan bağlılığımıza göre tüm içeriklerin en iyi organik kalitesi bulunmaktadır. Ve bu durum kolza tohumu yağı için de geçerlidir. Bu sayede Organik Tarım Mevzuatına göre hiçbir genetik mühendislik ürünü(GDO) bulunmamaktadır. Kişisel olarak benim düşüncem, genetik olarak değiştirilmiş içerikler, başta bebek gıdaları olmak üzere hiçbir gıdaya girmemelidir.

Bunu, şahsen garanti ediyoruz.

Omega-3’lü kavanozlar hakkında:

HiPP Organik Sebze Püreleri

HiPP Organik Menüler