Hava ve suyu koruma

HiPP dünyanın en büyük organik hammadde işleyicisidir. Çeşitli ülkelerden 6.000’i aşkın çiftçi HİPP adına organik meyve, organik sebze ve organik et üretmektedir.
HiPP Organik Tarım Uygulaması sayesinde her yıl yaklaşık olarak 15.000 hektar tarım arazisi ve yeraltı suyunu 4.000 tonun üzerindeki yapay gübreden ve 5.000 kg pestisitten korumaktadır.

Üretilen ton başına su tüketimi son 30 yıl içinde yarıdan fazla azaltılabilmiştir. HİPP şirketi bu sayede önemli zemin suyu rezervlerini korumaktadır!

 

Yenilenebilir Enerji Kullanımı

Verimli kaynak kullanımı ve biyolojik çeşitliliğin korunması, sürdürülebilirlik yönetimimizin temel görevleridir.

Yetkililer CO2’yi azaltma hedefini formüle etmeden çok önce HİPP iklimin korunması için belirli adımlar atmıştı bile. Buna göre 1995 yılından bu yana Pfaffenhofen üretim tesisimizdeki tüm enerji beslemesini yenilenebilir enerji kaynaklarına (Yeşil Akım, Biyolojik Kütle, Solar) dönüştürdük ve günümüzde CO2 yönünden nötr üretim yapmaktayız. Pfaffenhofen ana üretim tesisinde kullanılmakta olan enerjilerin % 90’ından fazlası yenilenebilir enerji kaynaklarından temin edilmektedir.

 

Fosil kaynaklardann gelen diğer enerji taşıyıcılarının CO2 Emisyonları (örneğin iş seyahatlerinde) dünya çapında yürütülmekte olan iklim projeleri ile kompanse edilmektedir.

2001 yılından beri HİPP’in bu fabrikası tüm ısı, sıcak su ve buhar ihtiyacını biyolojik kütle (odun yongaları) ile karşılamaktadır. Yenilenebilir enerji kullanımındaki öncü rolü için HİPP 2011 yılında “Almanya Solar Ödülü”nü kazandı.

Atom kuvvetinin kullanılmadığı hidroelektrik santrallerinden temin edilen “Yeşil Akım” ile çalışıyoruz. 2000 yılından bu yana 436 m² kollektör yüzeyi ile güneş enerjisinden toplam 52.800 kWh/a enerji üreten 6 farklı Solar Enerji Projesi gerçekleştirilmiştir. Tüm organik atıklar tarım arazileri için biyolojik gaz tesislerine iletilmektedir. Bu şekilde yıllık 2 milyon kWh elektrik üretilmektedir.

 

21. Yüzyılın En Önemli Kaynağı Su

Aynı şekilde önemli bir kaynak olan su için de yol gösterici olmaya çalışıyoruz. Gittikçe değerlenen bu servetin korunabilmesi için HİPP teknolojik yenilikler sayesinde geçtiğimiz otuz yıl içinde su tüketimini üçte ikiden fazla azaltmıştır.