Organik hindi yetiştiriciliği

HiPP'de, yalnızca kalifiye ortak çiftliklerde yetişen organik hindi eti kullanılır. Organik, serbest dolaşan hindiler, AB Organik Tarım Yönetmeliği’nin gerektirdiğinden çok daha katı olan HiPP üreticilerimizin yönergelerine göre yetiştirilir. Örneğin, hindilerimizin gagalarını kesmeyiz ve doğal sosyal davranışlarından tam anlamıyla zevk almalarını sağlarız. Bu özel üreticilerin kuralları, hindilerimizin hayatlarının en az 1 / 3'ünü açık havada geçirmelerini öngörmektedir.

Serbestçe hareket edebilecekleri alanlar çok çeşitlidir: yerel bitkilerin yanı sıra ahşap yapıları da içerir ve hayvanlara keşfedilecek çok şey sağlar. Açık hava meraları dolaşacak kadar güzel olmadığında, korunaklı açık alanlara erişimleri vardır. Bu, HiPP Organik Tarım Yönergelerimizde belirttiğimiz bir kuraldır.

Organik yetiştirme uygulamalarımızın bir parçası da hindilerimizi önemli besinler içerdiği için taze yonca ile beslemektir. Organik tahıl bazlı yemlerimiz elbette HiPP'in  kontrollü yem değirmenlerinde üretilmektedir. Organik ve türe uygun hayvan yetiştiriciliği büyük çaba gerektirir.