İklim koruması

İklimimizin korunması, bugün karşı karşıya olduğumuz en önemli zorluktur. İklim değişikliği - artan biyoçeşitlilik kaybıyla birlikte - toprak verimliliğini ve yaşam koşullarını bozar. Uzun vadede, varlığımızın temellerini riske atıyoruz. Gıda üretimi için doğru hava şartlarına ve yeterli, ancak aşırı olmayan yağışlara ve verimli topraklara ihtiyacımız vardır. Meyveler, sebzeler ve tahıllar ancak iklim, su ve toprak uyumlu ise büyüyebilir ve gelişebilir.

HiPP'in uzun yıllardır kendini iklim korumasına adamasının nedeni budur. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı sayesinde Pfaffenhofen, Gmunden, Glina ve Hanságliget'teki fabrikalarımız iklime duyarlı bir şekilde üretim yapar. Bu ürünler "iklim dostu" damgasıyla ödüllendirilmiştir. HiPP aynı zamanda "Wirtschaft pro Klima" girişiminin bir üyesidir. Tüm üye şirketler, iklimimizi korumaya son derece kararlıdır. Bununla birlikte, HiPP, iklimimizi etkileyen emisyonlar söz konusu olduğunda sadece üretim sürecine bakmaz: Yeni paketleme çözümleri, optimize edilmiş lojistik ve kompost projeler, iklim dostu kurumsal politikanın temelidir.

Toprağımızı yok edersek, zararlı gazların salınımı üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Ekilebilir alanlar, bataklıklar, orman toprakları ve otlaklar CO2 depolar. Topraktaki sayısız organizma karbondioksit üzerinde yaşar ve oksijen üretir. HiPP'in 64 yılı aşkın süredir teşvik ettiği organik tarımda, bu mikroorganizmaların oluşumunun ve dolayısıyla toprak verimliliğinin temeli olduğu düşünülmektedir.