HiPP ; "Horoz Yetiştirme" girişimi desteklemektedir

Yumurta: Tüm süpermarketlerde S, M ve L boyutlarında, beyaz veya kahverengi, tek tek paketlenmiş veya büyük paketler halinde kolayca bulunur.

Ancak, yumurta üretimi için sadece dişi civcivlere - gelecekteki yumurtlayan tavuklara - ihtiyaç duyulmaktadır. Peki her gün aşağı yukarı aynı sayıda yumurtadan çıkan erkek civcivlere ne oluyor? Acı gerçek şu ki: Erkek civcivlerin yumurta endüstrisine hiçbir faydası olmadığı için, çoğu kitleleri içinde yerinde öldürülüyorlar (örneğin, sadece Almanya'da yılda 50 milyon). Daha sonra ya atılırlar ya da nadir durumlarda yılanlar ve sürüngenler için yiyecek olarak kullanılırlar.

HiPP, sıkı bir şekilde kontrol edilen ortak çiftliklerle birlikte, erkek civcivlerin bu anlamsız öldürülmesini durdurmak için özel bir koruma programına kendini adamıştır. HiPP için bu çiftliklerin yüksek şeffaflık, izlenebilirlik ve hayvan refahı standartlarını karşılayabilmesi önemlidir. Birlikte erkek hayvanların durumunu değiştirmek ve iyileştirmek istiyoruz.

Çünkü biz HiPP'de, civcivlerin sırf cinsiyetleri nedeniyle öldürülmesini kabul edilemez buluyoruz. Bu uygulama etik ilkelerimizle uyumlu değildir.

 

"Horoz Yetiştirme" girişimimiz bütüncül bir yaklaşımdır: Çiftçilerimizden organik serbest dolaşan tavuklardan hem yumurta hem de et satın alıyoruz. Bu şekilde hem erkek hem de dişi hayvanların yetiştirilmesine destek oluyoruz.