Ek gıda aramaallerji riski


genişletilmiş ürün arama

Omega-3 Nedir?

Çocuk Beslenmesi Araştırma Enstitüsü, Omega-3 açısından  zengin olması nedeniyle bebek beslenmesinde kolza tohumu yağını özellikle önermektedir.

Hepimizin bildiği gibi,  bir bebeğin sağlıklı gelişiminde en önemli unsur ailenin sevgisi ve ilgisidir. Küçük dünyalarını keşfederken sevgi ve aktif destek alan bir bebek fiziksel ve zihinsel gelişimini eksiksiz şekilde tamamlayabilir. Bununla birlikte, önemli olan diğer bir unsur daha vardır: besinlerin dengeli bir beslenme ile doğru şekilde verilmesi.

Bu bağlamda Omega-3 Yağ Asitlerine daha fazla önem verilmektedir. Yeni doğum sonrası dönemde beyin ve sinir hücrelerinin gelişiminde oldukça büyük bir öneme sahiptirler çünkü bebeğin ilk iki yaşında beyin olağan dışı bir gelişme sürecine girer. İşte bu yüzden Omega-3 Yağ Asitlerinin düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Kolza tohumu yağından Omega-3: Bitkisel kaynaklı Omega-3 Yağ Asitlerinin en iyi kaynaklarından biri kolza tohumu yağıdır. Kolza tohumu yağında zeytinyağının on katı oranında omega-3 bulunur ve kolza tohumu y