Ek gıda aramaallerji riski


genişletilmiş ürün arama

Yatmadan Önce Doğru Beslenme Zamanı

Yatmadan önce kolay sindirilebilir gıdalar...

Tüm anne babalar çocuklarının güvenli ve sağlıklı uyuduğunu görmek isterler çünkü sakin ve dinlendirici bir gece uykusu bebeğin büyümesi ve sağlıklı gelişimi için önemlidir aynı zamanda anne ve baba için de önemlidir.

Sakinleştirici uyku ritüellerinden ve doğru uyku ortamından ayrı olarak midede ağırlık yapmayan doyurucu ve kolay sindirilebilen akşam yemekleri kolayca uykuya dalmak ve gece boyunca uyumak için oldukça önemlidir. Uyku öncesinde verilen mamanın şeker ilavesiz olmasının ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yoktur.

Çocuk Beslenmesi Araştırma Enstitüsünün önerilerine göre 4 – 6'ncı aydan sonra  süt gıdası, ek gıda ve mama öğünleriyle adım adım tamamlanmalıdır. Birçok aile aynı soruyu sormaktadır: iyi bir gece uykusu için doğru mama hangisidir?

Kolay sindirilebilir, doyurucu ve uzun süre etkili ve bu nedenle bebeğin dinlendirici bir gece uykusuna dalmasını sağlayacak gıdalar hangileridir?

Bir sütlü tahıl bazlı ek gıda, akşamlar için denenmiş ve test edilmiş geleneksel bir seçimdir. İçerdiği süt özellikle besleyici ve kolay sindirilebilir protein sunmaktadır. Leziz tahıl taneleri enerji verir. Besleyici taneler, vücudun daha uzun bir süre enerji sahibi olmasını sağlayacaktır. Bu sayede bebeğiniz açlık sancısı yüzünden uyanmadan rahat bir şekilde uyuyacaktır. 

Bu, günü bitirmenin ve dinlendirici bir uykuya başlamanın en iyi yoludur

Bebeğinizin verdiği tepkilere dikkat ediniz. Akşam yemeğinde yemek yerken uykuya dalacak kadar yorgun olmamalıdır. Günün sakin bir şekilde bitmesine izin verin ve kucaklamaya biraz zaman ayırın. Bu sayede küçük sevgiliniz doğal bir yolla gereken ortama girecektir.